Campionatul Național de Taekwon-Do I.T.F

În perioada 10-12 martie 2017, CS Stiinta-Dragonul Baia Mare a participat la Campionatul Național de Taekwon-Do I.T.F pentru juniori III, II, I și seniori competitie organizata de catre Federația Romană de Taekwon-do I.T.F în colaborare cu Clubul Sportiv Kwang-Gae Iasi.
Campionatul a fost unul de mare importanţă pentru Taekwon-do-ul românesc, stabilind campionii naţionali pe anul 2017 în vederea formării Lotului Național care va reprezenta țara noastră în acest an la Campionatul European de Taekwon-do ITF din Sofia (Bulgaria) respectiv Campionatul Mondial de Taekwon-do ITF , Dublin (Irlanda)
Competitia s-a desfășurat la Sala Polivalentă din Iași participand 341 de sportivi de la 19 cluburi sportive din România pe cele 5 probe de concurs: tull (individual și echipe), luptă (individual și echipe), tehnici speciale (individual și echipe), spargeri forță (individual și echipe) și luptă tradițională.
CS Stiinta-Dragonul Baia Mare, a participat la acest Campionat Național cu 2 antrenori (Dan Goron 5 dan, Monica Goron 5 dan); 21 sportivi si 6 arbitri (Dan Goron 5 dan, Remus Catricicau 4 dan, Paula Candea 2 dan, Beatrix Popa 2 dan, Dorin Popa 1 dan, Victor Rohian 1 dan ), reusind sa obtina 28 de medalii (11 medalii de aur + 9 medalii de argint + 8 medalii de bronz)

Rezultatele au fost următoarele:

1 Popa Beatrix cel mai bun sportiv junior 1
1 Popa Beatrix tehnici speciale individual junioare 1
1 Popa Beatrix spargere de forta individual junioare 1
1 Popa Beatrix lupta individual junioare 1 – 65 kg
2 Popa Beatrix tull ind. junioare 1 centuri negre 2 dan
1c Popa Beatrix tull echipa juniori 1+juniori 2
1c Popa Beatrix tehnici speciale echipa junioare 1
2c Popa Beatrix spargere echipa junioare 1
1 Ivasuc Dora tehnici speciale individual junioare 2, 12-14 ani
1 Ivasuc Dora lupta individual junioare 2, 12-14 ani, – 50 kg
1 Ivasuc Dora tull ind. junioare 2 centuri negre 1 dan
1c Ivasuc Dora tull echipa juniori 1+juniori 2
1c Ivasuc Dora tehnici speciale echipa junioare 1
3c Ivasuc Dora tull echipa junioare 2 + junioare 3
1 Zetea Cosmin spargere de forta individual seniori
2c Zetea Cosmin spargere echipa senori
1 Candea Paula tull ind. senioare centuri negre 2 dan
2 Candea Paula tehnici speciale individual senioare
2 Takacs Maria tehnici speciale individual junioare 2
2 Takacs Maria lupta ind. junioare 2, 12-14 ani, – 58 kg
1c Takacs Maria tull echipa juniori 1+juniori 2
3c Takacs Maria tull echipa junioare 2 + junioare 3
2 Catricicau Remus tull ind. seniori centuri negre 4-6 dan
2c Catricicau Remus spargere echipa senori
2 Ivasuc Alex tehnici speciale individual juniori 1
3c Ivasuc Alex spargere de forta echipa juniori 1
3c Ivasuc Alex tehnici speciale individual juniori 1
2 Lihet Nistorina tull ind.centuri colorate junioare 2
1c Lihet Nistorina tull echipa juniori 1+juniori 2
3c Lihet Nistorina tull echipa junioare 2 + junioare 3
2 Goron Alex tehnici speciale individual juniori 3, – 10 ani
3 Tomut Anda tehnici speciale individual junioare 2
1c Tomut Anda tehnici speciale echipa junioare 1
3c Tomut Anda tull echipa junioare 2 + junioare 3
3 Ujlaki Orsolya lupta individual junioare 1, + 65 kg
1c Ujlaki Orsolya tull echipa juniori 1+juniori 2
2c Ujlaki Orsolya spargere echipa junioare 1
3 Rohian Victor lupta individual juniori 1, – 56 kg
3c Rohian Victor spargere de forta echipa juniori 1
3c Rohian Victor tehnici speciale individual juniori 1
2c Popa Dorin spargere echipa senori
2c Frixeni Sorin spargere echipa senori
3 Frixeni Szerena tull individual centuri colorate jun 3, 10-12 ani
3c Frixeni Szerena tull echipa junioare 2 + junioare 3
1c Vicas Talida tull echipa juniori 1+juniori 2
1c Vicas Talida tehnici speciale echipa junioare 1
2c Vicas Talida spargere echipa junioare 1
2c Oros Christian spargere echipa senori
3c Oros Christian spargere de forta echipa juniori 1
3c Oros Christian tehnici speciale individual juniori 1
3c Iustin Cristian spargere de forta echipa juniori 1
3c Iustin Cristian tehnici speciale individual juniori 1

Locul obtinut
3 Clasament General pe Echipe la Seniori
4 Clasament General pe Echipe la Juniori 1
6 Clasament General pe Echipe la Juniori II-III

dragonul_10-12_martie2017

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *