Cupa Romaniei, Baia Mare, 14-16 noiembrie 2014

afis_cr_2014

CS Stiinta-Dragonul Baia Mare si Federatia Romana de Taekwon-Do I.T.F. au onoarea sa va invite la Cupa Romaniei de Taekwon-Do I.T.F, pentru juniori III, II, I si seniori (masculin si feminin),  in perioada 14 – 16 noiembrie 2014 la Baia Mare.

Va invitam sa consultati invitatia oficiala precum si documentele anexate.

Organizator:

CS Stiinta – Dragonul Baia Mare
Dan Goron  5 Dan

Adresa Facebook a evenimentului aici!

 

Cupa Europei la Taekwondo ITF

h2

Lotul oficial al Clubului Sportiv Stiinta- Dragonul Baia Mare a luat parte la  care s-a desfășurat la Budapesta, Ungaria în perioada 10-12 octombrie 2014 si a fost format din 6 reprezentanți: 4 sportivi si 2 antrenori.

S-a obtinut o medalie de bronz prin sportivul Paul Rus la proba de lupta – 68 kg juniori 1 si un loc 5 la proba lupta – 57 kg seniori prin sportivul Remus Catricicau .


Cupa Europei la Taekwondo ITF este un eveniment sportiv de mare anvergură la care au participat delegații sportive din 29 de state ale Europei, printre care Austria, Cehia, Franța, Finlanda, Norvegia, Grecia, Israel, Italia, Belgia, Bulgaria, Ucraina, Slovenia, Belarus și România. Peste 600 de sportivi au intrat în competiție, junior și seniori, în total numărul de participați la eveniment fiind de peste 1000 de oameni, cu tot cu oficiali, arbitrii și antrenori.


Multumim pe aceasta Consiliului Local si Primariei MUnicipiului Baia Mare pentru sprijinul acordat in vederea participarii la aceasta competitive
.

h1

Cupa Internationala de Vara 2012

In perioada 14-17 iunie la Oradea s-a desfasurat Cupa Internationala de Vara la Taekwon-do ITF – juniori 3, 2, 1 si seniori. La aceasta competitie s-au inscris 260 de sportivi de la 19 cluburi din Ungaria, Slovacia si Romania.

CS Stiinta-Dragonul Baia Mare a participat cu un lot format din 18 sportivi si 2 antrenori ( antrenor emerit Goron Dan 5 dan si antrenor Goron Monica 4 dan , reusind sa obtina 23 de medalii (7 medalii de aur, 4 medalii de argint si 12 medalii de bronz) la tull, lupta, tehnici speciale si spargere de forta, atat la probe individuale cat pe echipe.

Juniorii au reusit performanta de a obtine Locul I la spargere de forta echipa, demonstrand o tehnica deosebita, toate cele 5 probe de la spargere fiind trecute cu brio, obtinand punctajul maxim posibil.

 

REZULTATE

Medalii de aur :

  • Dora Ivasuc (tull centuri colorate – 10 ani)
  • Kevin Iustin (tull centuri colorate juniori 1)
  • Roxana Boje (lupta – 40 kg junioare 2)
  • Paula Candea ( lupta – 45 kg junioare 1)
  • Denisa Oltean (lupta – 55 kg junioare 1)
  • Remus Catricicau (lupta – 63 kg seniori)
  • Spargere forta echipa juniori (Vlad Oniga, Cosmin Zetea, Paul Rus, Kevin Iustin, Alexandru Ciunt, Daniel Oros)

 

Medalii de argint :

  • Laura Darolti (lupta – 10 ani)
  • Rebeka Kollar (lupta – 58 kg senioare)
  • Remus Catricicau (tehnici speciale individual seniori)
  • Lupta echipa juniori (Vlad Oniga, Cosmin Zetea, Paul Rus, Alexandru Ciunt, Kevin Iustin, Daniel Oros).

 

Medalii de bronz :

  • Paula Candea ( tull 1 dan junioare 1)
  • Roxana Boje (tull – 14 ani junioare 2)
  • Remus Catricicau (tull 3-4 dan seniori si spargere de forta individual seniori )
  • Rebeka Kollar (spargere de forta individual senioare)
  • Cristian Oros (lupta – 38 kg juniori 2)
  • Beatrix Popa (lupta – 45 kg junioare 2)
  • Cosmin Zetea ( spargere de forta individual juniori)
  • Kevin Iustin (spargere de forta individual juniori 1 si lupta -63 kg juniori 1)
  • Vlad Oniga (lupta + 70 kg juniori 1), Alexandru Ciunt (lupta – 70 kg juniori 1)

 

Multumim pe aceasta cale Consiliului Local Baia Mare care prin sprijinul acordat a facut posibila participarea la aceasta comnpetitie internationala.

De asemenea multumim celor din mass-media care ne sprijina sa aratam celor din judet ca existam si ca aducem rezultate deosebite de fiecare data cand participam la competitii atat la nivel national cat si international.
2012-06-17-stiinta-dragonul-cupa-de-vara

CN de Taekwon-do ITF 2012 – Sibiu

CS Dragonul Baia Mare a participat in perioada 11-12 mai 2012 la Sibiu la Campionatul National de Taekwon-do ITF pentru juniori 2 si juniori 3, competitie care a reunit 160 de sportivi de la 18 cluburi, competie cu un nivel tehnic deosebit de ridicat.

Sportivii pregatiti de antrenor emerit Dan Goron 5 dan si antrenor Monica Goron 4 dan au reusit sa obtina 5 medalii:

  •     Roxana Boje – campioana nationala (medalie de aur) la proba de lupta – 40 kg junioare 2
  •     Beatrix Popa – vicecampioana nationala ( medalie de argint) la proba de lupta – 45 kg junioare 2
  •     3 medalii de bronz prin : Dora Ivasuc (tull -10 ani, junioare 3), Talida Vicas (lupta -10 ani, junioare 3) si Cristian Oros (lupta -38 kg, juniori 2).

Antrenorul Dan Goron a fost prezent la aceasta competitie si in calitate de arbitru.

Multumim Consiliului Local Baia Mare pentru sprijinul acordat, facand astfel posibila participarea la aceasta competitive.

2012_05_16-sibiu

Cupa Romaniei Taekwon-do ITF 2012

Sportivii de la CS Stiinta – Dragonul Baia Mare au participat in perioada 16-18 noiembrie 2012 la Cupa Romaniei la Taekwon-do ITF, juniori 1, 2, 3 si seniori in Oradea, fiind prezenti 248 de sportivi de la 20 de cluburi.

De la Clubul Sportiv Stiinta – Dragonul Baia Mare au participat 16 sportivi , 2 arbitri ( Remus Catricicau 3 dan si Iustin Kevin 1 gup ).

2 antrenori (Dan Goron 5 dan si Monica Goron 4 dan) obtinand : 22 medalii (7 de aur, 8 de argint , 7 de bronz) la 4 probe (tull, lupta traditionala, lupta si spargere de forta) individual si echipa.

REZULTATE

Medalii de aur :

  • Dora Ivasuc (tull – 10 ani, junioare 3)
  • Kevin Iustin ( tull centuri colorate juniori 1)
  • Beatrix Popa (lupta – 45 kg juniori 2)
  • Vlad Oniga (spargere de forta individual juniori 1)
  • Remus Catricicau (tull 3 dan seniori)
  • lupta traditionala (Remus Catricicau si Kevin Iustin )
  • spargere de forta echipa juniori 1 (Vlad Oniga, Cosmin Zetea, Kevin Iustin, Alex Ciunt, Paul Rus)

 

Medalii de argint :

  • Alexandru Ciunt (tull centuri colorate juniori 1)
  • Roxana Boje (lupta junioare 1 – 45 kg)
  • Pavel Plop (lupta + 80 kg seniori)
  • Paula Candea ( lupta – 50 kg junioare 1)
  • Rebeka Kollar (lupta – 58 kg senioare)
  • Talida Vicas (lupta – 30 kg, -12 ani junioare 3)
  • Lupta echipa junioare (Denisa Oltean, Paula Candea, Roxana Boje)
  • spargere de forta echipa seniori: Remus Catricicau, Pavel Plop, Vlad Oniga, Dorin Popa

 

Medalii de bronz :

  • Denisa Oltean (lupta – 55 kg junioare 1)
  • Paul Rus ( lupta – 58 kg juniori 1)
  • Paula Candea ( tull 1 dan junioare1 )
  • Roxana Boje (tull 1 dan junioare1 )
  • Cristian Iustin (tull – 12 ani juniori 3)
  • Lupta echipa juniori 1 (Vlad Oniga,Kevin Iustin, Alex Ciunt, Paul Rus, Cosmin Zetea)

 

S-a obtinut Locul II in Clasamentul General pe echipa la Juniori

CS Stiinta-Dragonul Baia Mare multumeste si pe aceasta cale Consiliului Judetean Maramures pentru sprijinul acordat pentru a putea participa la aceasta competitie.

2012-11-27-cupa-romaniei

CN de Taekwon-do ITF 2013 – Cluj

“Dragonii” au cucerit 28 de medalii la Naţionalele de Taekwon-do ITF

În perioada 14-17 februarie, la Cluj-Napoca, s-a desfăşurat Campionatul Naţional de Taekwon-do ITF la juniori 1, 2, 3 şi seniori. Competiţia a reunit la start 246 de sportivi de la 23 de cluburi din ţară, printre care s-a numărat şi CS Ştiinţa Dragonul Baia Mare.

Clubul băimărean a participat la Naţionale cu un lot format din 15 sportivi, 2 antrenori (Dan Goron 5 dan şi Monica Goron 4 dan) şi 3 arbitri (Monica Goron 4 dan, Remus Catricicău 3 dan şi Kevin Iustin 1 dan), reuşind să obţină nu mai puţin de 28 de medalii – 14 de aur, 5 de argint şi 9 de bronz – precum şi locul 1 în Clasamentul General pe Echipe la Juniori 1 şi locul 2 în Clasamentul General pe Echipe la Juniori 3.

Performanţele “dragonilor”:

Roxana Boje:

  • Medalie de aur – luptă echipă junioare 1
  • Medalie de aur – spargere de forţă echipă junioare 1
  • Medalie de aur – tehnici speciale echipă junioare 1
  • Medalie de argint – tull 1 dan junioare 1
  • Medalie de bronz – luptă – 45 kg junioare 1

Paula Cândea:

  • Medalie de aur – luptă echipă junioare 1
  • Medalie de aur – spargere de forţă echipă junioare 1
  • Medalie de aur – tehnici speciale echipă junioare 1
  • Medalie de argint – luptă – 50 kg junioare 1
  • Medalie de bronz – tull 1 dan junioare 1

Remus Catricicău:

  • Medalie de aur – tull 3 dan
  • Medalie de aur – luptă – 57 kg seniori
  • Medalie de bronz – tehnici speciale echipă seniori

Alexandru Ciunt:

  • Medalie de aur – spargere de forţă echipă juniori 1
  • Medalie de aur – luptă echipă juniori 1
  • Medalie de bronz – tull centuri colorate juniori 1

Kevin Iustin:

  • Medalie de aur – tull 1 dan juniori 1
  • Medalie de aur – spargere de forţă echipă juniori 1
  • Medalie de aur – luptă echipă juniori 1
  • Medalie de argint – tehnici speciale individual juniori 1
  • Medalie de bronz – luptă – 68 kg juniori 1
  • Medalie de bronz – tehnici speciale echipă seniori

Dora Ivasuc:

  • Medalie de aur – tull centuri colorate juniori 3 (-10 ani)
  • Medalie de aur – luptă – 30 kg juniori 3 (-10 ani)

Denisa Oltean:

  • Medalie de aur – spargere de forţă individual junioare 1
  • Medalie de aur – luptă echipă junioare 1
  • Medalie de aur – spargere de forţă echipă junioare 1
  • Medalie de aur – tehnici speciale echipă junioare 1
  • Medalie de argint – luptă – 55 kg junioare 1

Vlad Oniga:

  • Medalie de aur – spargere de forţă echipă juniori 1
  • Medalie de aur – luptă echipă juniori 1
  • Medalie de argint – luptă – 75 kg juniori 1

Beatrix Popa:

  • Medalie de aur – tehnici speciale individual junioare 1
  • Medalie de aur – luptă – 50 kg junioare 1
  • Medalie de aur – luptă echipă junioare 1
  • Medalie de aur – spargere de forţă echipă junioare 1
  • Medalie de aur – tehnici speciale echipă junioare 1

Dorin Popa:

  • Medalie de bronz – tehnici speciale echipă seniori

Victor Rohian:

  • Medalie de aur – tull centuri colorate juniori 3 (-12 ani)

Paul Rus:

  • Medalie de aur – spargere de forţă echipă juniori 1
  • Medalie de aur – luptă echipă juniori 1
  • Medalie de bronz – luptă – 62 kg juniori 1

Talida Vicas:

  • Medalie de bronz – luptă – 36 kg juniori 3 (-12 ani)

Cosmin Zetea:

  • Medalie de aur – spargere de forţă echipă juniori 1
  • Medalie de aur – luptă echipă juniori 1
  • Medalie de bronz – spargere de forţă individual juniori 1
  • Medalie de bronz – luptă + 75 kg juniori 1

Datorită numărului mic de sportivi înscrişi la Cupa Europei în acest an, sportivii de la CS Ştiinţa Dragonul nu vor participa la această competiţie, urmând a începe pregătirea pentru Campionatul European, ce va avea loc în perioada 3-5 mai.

2013-02-17-cn-juniori-cluj-400x300

Două medalii la Campionatul Europeanul de Taekwon-Do ITF

În perioada 3-5 mai, la Skovde, în Suedia, a avut loc Campionatul European de Taekwon-do ITF, competiţie ce a reunit la start 506 sportivi din 26 de ţări.

Doi dintre sportivii legitimaţi la CS Ştiinţa-Dragonul Baia Mare au reuşit deosebita performanţă de a obţine medalii la această importantă competiţie.

Zetea-Cosmin

La proba de spargeri forţă individual juniori au participat 22 de sportivi, cu vârsta între 14-17 ani, deţinători ai centurii negre şi componenti ai loturilor naţionale. Cosmin Zetea, la sa prima participare la un Campionat European, a reuşit să câştige medalia de bronz.

De asemenea, Kevin Iustin a obţinut, împreună cu echipa titul de campion european (medalia de aur) la proba tehnici speciale echipe juniori, unde au concurat 8 echipe.

Ceilalţi 3 sportivi, respectiv Remus Catricicău, Denisa Oltean şi Paula Cândea au obţinut locurile 4-6 la probe individuale şi pe echipă.

Sportivii sunt pregătiţi de antrenorul emerit Dan Goron (5 dan) şi de antrenoarea Monica Goron (4 dan).

“Dragonii”, premiaţi la Gala Sportului Băimărean

Sala de Sport a Universităţii de Nord a devenit joi, 9 mai, neîncăpătoare pentru sutele de sportivi şi antrenori prezenţi la cea de a doua ediţie a Galei Sportului Băimărean. Master of Ceremony a fost nimeni altul decât primarul Cătălin Cherecheş, cel care, alături de consilierii locali, a acordat diplome de onoare şi de excelenţă, dar şi buchete de flori celor 488 de sportivi şi 66 de antrenori de la 26 de cluburi băimărene. Suma totală alocată acestui eveniment a fost de 325.000 lei.

premiere

“Sunteţi cei care aduceţi prestigiu, care faceţi cinste comunităţii noastre şi este frumos ca, în semn de recunoştinţă pentru ceea ce faceţi pentru oraş şi pentru sport, să organizăm astfel de manifestări. Ceea ce faceţi dumneavoastră este unic. Ceea ce faceţi dumneavoastră este un lucru care va dăinui peste timp şi care va face istorie pentru oraşul şi pentru judeţul nostru”, a declarat primarul Cătălin Cherecheş.

Printre sportivii şi antrenorii premiaţi cu această ocazie s-au numărat şi mai mulţi componenţi ai clubului Dragocul Baia Mare:
* Roxana Boje: locul 1 la Campionatul Naţional (juniori 2), locul 1 la Campionatul Naţional (juniori 1), locul 2 la Campionatul Europei de Sud-Est (juniori 1), locul 2 la Cupa României, locul 5 la Campionatul European

* Paula Cândea: locul 2 la Campionatul Naţional (juniori 1), locul 2 la Cupa României, locul 3 la Campionatul European

* Remus Catricicău: locul 1 la Campionatul Naţional (seniori), locul 1 la Campionatul Europei de Sud-Est (seniori), locul 1 la Cupa României, locul 1 la Campionatul European (seniori), locul 3 la Cupa Mondială

* Alexandru Ciunt: locul 2 la Campionatul Naţional (juniori 1), locul 2 la Campionatul Europei de Sud-Est (juniori 1), locul 1 la Cupa României

* Kevin Iustin: locul 1 la Campionatul Naţional (seniori), locul 1 la Campionatul Europei de Sud-Est (juniori 1), locul 1 la Cupa României

* Cristian Iustin: locul 3 la Cupa României (juniori 3)

* Rebeka Kollar: locul 2 la Cupa României (seniori)

* Dorin Popa: locul 2 la Cupa României (seniori)

* Dora Ivasuc: locul 3 la Campionatul Naţional (juniori 3), locul 1 la Campionatul Europei de Sud-Est (juniori 3), locul 1 la Cupa României (juniori 3)

* Mihai Mădăian: locul 1 la Campionatul Naţional (seniori), locul 1 la Campionatul European (seniori)

* Denisa Oltean: locul 2 la Campionatul Naţional (juniori 1), locul 2 la Cupa României (juniori 1)

* Vlad Oniga: locul 2 la Campionatul Naţional (juniori 1), locul 2 la Campionatul Europei de Sud-Est (juniori 1), locul 2 la Cupa României (seniori)

* Cristian Oros: locul 3 la Campionatul Naţional (juniori 2)

* Daniel Oros: locul 2 la Campionatul Naţional (juniori 1)

* Pavel Plop: locul 1 la Campionatul Naţional (seniori), locul 2 la Cupa României (seniori)

* Beatrix Popa: locul 2 la Campionatul Naţional (juniori 2), locul 2 la Cupa Mondială (juniori 2), locul 2 la Cupa României (juniori 2)

* Paul Rus: locul 2 la Campionatul Naţional (juniori 1), locul 2 la Campionatul Europei de Sud-Est (juniori 1), locul 1 la Cupa Mondială (juniori 2), locul 1 la Cupa României (juniori 1)

* Talida Vicaş: locul 3 la Campionatul Naţional (juniori 3), locul 2 la Campionatul Europei de Sud-Est (juniori 3), locul 2 la Cupa României (juniori 3)

* Cosmin Zetea: locul 2 la Campionatul Naţional (juniori 1), locul 2 la Campionatul Europei de Sud-Est (juniori 1), locul 1 la Cupa României (juniori 1)

Diplome de excelenţă au primit şi cei doi antrenori ai clubului, Dan Goron şi Monica Goron.

Rezultate nationale

2012

Campionatul National de Taekwon-do ITF – juniori 1 si seniori (17-19.02.2012, Timisoara)

  • 21 medalii (7 aur, 7 argint, 7 de bronz),
  • Locul I in Clasamentul pe Echipe la Seniori
  • Locul IV in Clasamentul pe Echipe la Juniori
  • Locul II in Clasamentul General pe Cluburi

Campionatul National de Taekwon-do I.T.F – juniori 2 si juniori 3 (12 mai 2012, Sibiu)

  • 5 medalii (1 aur, 1 argint, 3 de bronz)

Cupa Internationala de Vara la Taekwon-do ITF – juniori 1, 2, 3 si seniori (15-17.06.2012 Oradea)

  • 23 medalii (7 aur, 4 argint, 12 de bronz)
  • Locul 4 in Clasamentul pe Echipe la Juniori 1

5 sportivi in lotul national

Cupa României la Taekwon-do ITF, juniori 1,2,3 si seniori (16-18 noiembrie 2012, Oradea)

  • 22 medalii (7 de aur, 8 de argint , 7 de bronz) la 4 probe (tull, lupta traditionala, lupta si spargere de forta) individual si echipa

Cupa Transilvaniei la Taekwon-do ITF – juniori 1,2,3 si seniori (14-15 decembrie 2012, Cluj)

  • 14 medalii (5 de aur, 4 de argint, 5 de bronz).
  • Locul III in Clasamentul pe Echipe la Juniori 2 si 3

 

2011

Campionatul National de Taekwon-do ITF la juniori 1 si seniori, (11 -13 martie 2011, Oradea)

  • 26 medalii (10 aur, 8 argint, 8 de bronz)
  • Locul I in Clasamentul General pe Echipe la juniori

Campionatul National de Taekwon-do I.T.F – juniori 2 si juniori 3, (2-3 aprilie 2011, Sibiu)

  • 3 medalii (2 de aur, 1 de bronz)

Cupa Internationala de Vara la Taekwon-do ITF – juniori 1,2,3 si seniori (Oradea, 17 – 19 iunie 2011)

  • 12 medalii (2 aur, 3 argint, 7 de bronz)

Cupa României la Taekwon-do ITF, juniori 1,2,3 si seniori (11-13 noiembrie 2011, Deva)

  • 18 medalii (5 aur, 3 argint, 10 bronz)
  • Locul II in Clasamentul pe Echipe la Juniori

Cupa Transilvaniei la Taekwon-do ITF, juniori 1,2,3 si seniori (3 decembrie 2011, Cluj)

  • 18 medalii (5 aur, 4 argint, 9 bronz)

5 sportivi in lotul national

 

2010

Campionatul National de Taekwon-do ITF – juniori 1 si seniori, (26 -28 feb. 2010, Sibiu)

  • 34 de medalii (15 aur, 12 argint , 7 de bronz)
  • Locul I in Clasamentul pe Echipe la Juniori
  • Locul II in Clasamentul pe Echipe la Seniori
  • Locul I in Clasamentul General pe Cluburi

Campionatul National de Taekwon-do I.T.F – juniori II si juniori III (21-23.05.2010, Cluj)

  • 7 medalii (2 aur, 1 argint, 4 de bronz)

Cupa Internationala de Vara la Taekwon-do ITF – juniori 1, 2, 3 si seniori (Oradea, 17 – 20 iunie 2010)

  • 24 de medalii (7 aur, 9 argint, 8 de bronz)
  • Locul II in Clasamentul General pe Echipe la Juniori

Cupa României la Taekwon-do ITF, juniori 1,2,3 si seniori (5-7.11.2010, Baia Mare)

  • 31 medalii (19 aur, 7 argint si 5 bronz)
  • Locul I in Clasamentul pe Echipe la Juniori

8 sportivi in lotul national

 

2009

Campionatul National de Taekwon-do ITF –  juniori 1 si seniori (28 feb. – 1 martie 2009, Iasi)

  • 25 de medalii (10 aur, 6 argint,  9 de bronz) Locul I in Clasamentul pe Echipe la Seniori
  • Locul III in Clasamentul pe Echipe la Juniori 1
  • Locul II in  Clasamentul  General pe Cluburi

Campionatul National de Taekwon-do I.T.F – juniori 2 si juniori 3 ( 20-21.03.2009 Oradea)

  • 9 de medalii (3 aur, 3 argint, 3 de bronz)
  • Locul III in Clasamentul  General pe Cluburi

Cupa Internationala de Vara la Taekwon-do ITF, copii, juniori, seniori (Oradea, 19-20 iunie 2009)

  • 34 de medalii (15 aur, 7 argint, 12 de bronz)
  • Locul III in Clasamentul General pe Echipe la Juniori

 

Cupa României la Taekwon-do ITF, juniori si seniori (22-25 oct.2009, Cluj Napoca )       

  • 33 medalii (10 aur,  9 argint, 14 de bronz)
  • Locul I in Clasamentul pe Echipe Juniori
  • Locul II in Clasamentul pe Echipe Seniori
  • LOCUL II in Clasamentul General pe Cluburi

6 sportivi in lotul national

 

2008

Campionatul National de Taekwon-do ITF, juniori , seniori (Sibiu 29.02-02.03.2008)

  • 26 medalii (8 aur, 7 argint, 11 de bronz)

Campionatul National de Taekwon-do ITF, copii si juniori mici (Baia Mare 4-6.04.2008)

  • 9 medalii (2 aur, 2  argint, 5 de bronz)

Cupa Internationala de Vara la Taekwon-do ITF, copii, juniori, seniori (Oradea, 20 – 22 iunie 2008)

  • 27 medalii (8 aur, 11 argint, 8 bronz)

Cupa României la Taekwon-do ITF, juniori si seniori (28.11 – 01.12 .2008, Timisoara )

  • 30 medalii (9 aur,  7 argint, 14 de bronz)
  • Cel mai bun senior la aceasta competie a fost desemnat sportivul Mihai Madaian
  • Locul I in Clasamentul General pe Cluburi

Cupa României la Taekwon-do ITF – copii  (14.12 .2008, Cluj )

  • 7 medalii (3 aur,  2 argint, 2 de bronz)
  • Locul III in Clasamentul General pe Cluburi

Cupa Transilvaniei la Taekwon-do ITF – juniori si seniori (14.12 .2008, Cluj)

  • 5 medalii (2 aur, 3 de bronz)

5 sportivi in lotul national

 

2007

Campionatul National de Taekwon-do ITF, copii, juniori, seniori ( Medias 23-25 feb.2007)

  • 25 medalii (10 aur, 7 argint, 8 de bronz )
  • Locul I in Clasamentul General pe echipe seniori                                                                                           

Cupa României la Taekwon-do ITF, copii, juniori , seniori (16-18 noiembrie 2007)

  • 12 medalii (4 aur, 4 argint, 4 de bronz)

6 sportivi in lotul national

 

2006

Campionatul National la Taekwon-do ITF de copii, juniori si seniori (Iasi, 23-26 feb.2006)

  • 37 medalii (13 aur, 9 argint, 15 de bronz)

Cupa de Vara la Taekwon-do ITF (Baia Mare, 9 – 11 iunie 2006)

  • 39 medalii (11 aur, 10 argint, 18 de bronz)

Cupa Romaniei la Taekwon-do ITF  (13-15 octombrie 2006, Oradea)

  • 19 medalii (9 aur, 3 argint si 7 de bronz)

5 sportivi in lotul national

 

2005

Campionatul National la Taekwon-do ITF  – copii, jun, sen (Medias 24-27 feb)

  • 25 medalii (12 aur, 6 argint si 7 de bronz)

Cupa de Vara la Taekwon-do ITF – copii, juniori, seniori (26-27 august 2005, Constanta)

  •  17 medalii (8 aur, 6 argint si 3 de bronz)

Cupa Romaniei la Taekwon-do ITF  (12-14.10.2005 Oradea)

  • 16 medalii (6 aur, 5 argint si 5 de bronz)

4 sportivi în lotul national

 

2004

Campionatul National copii, jun, sen la Taekwon-do ITF (Hunedoara, 26-29 feb)

  • 26 medalii (11 aur, 4 argint si 11 de bronz)

Cupa Nationala de Vara la Taekwon-do ITF ( Baia Mare, 11-13 iunie )

  • 64 medalii (23 aur, 20 argint si 21 de bronz)
  • Locul I în Clasamentul General pe Cluburi

Cupa României la Taekwon-do ITF (Baia Mare, 15-17 oct)

  • 29 medalii (12 aur, 9 argint si 8 de bronz)
  • Locul I în Clasamentul General pe Cluburi

3 sportivi în lotul national

 

2003

Campionatul National la Taekwon-do ITF – copii, jun, sen (Constanta 28 feb-2 martie)

  • 24 medalii (9 aur, 6 argint si 9 de bronz)
  • Locul III în Clasamentul General juniori si seniori

Cupa Nationala de Vara la Taekwon-do ITF ( Baia Mare, 29 iunie )

  • 44 medalii (22 aur, 15 argint si 7 de bronz)
  • Locul I în Clasamentul General  pe Cluburi ( copii, juniori si seniori)

Cupa României la Taekwon-do ITF (Sibiu, 19 oct)

  • 16 medalii (2 aur, 7 argint si 7 de bronz)

5 sportivi în lotul national

 

2002

Campionatul National la Taekwon-do ITF –  copii si Cupa Simcor la Taekwon-do ITF  – jun si sen (Oradea 18-21 aprilie)

  • 39 medalii (15 aur, 11 argint si 13 de bronz)
  • Locul II în Clasamentul General pe Cluburi

Campionatul National la Taekwon-do ITF, juniori si seniori (Baia Mare, 1-3 martie)

  • 27 medalii (9 aur, 10 argint si 8 de bronz)

Cupa României la Taekwon-do ITF (Tg. Mures, 18-20 oct)

  • 17 medalii (2 aur, 6 argint si 9 de bronz)

 

 

2001

Campionatul National la Taekwon-do ITF copii, jun, sen (Petrosani 15-18 feb)

  • 17 medalii (7 aur, 5 argint si 5 de bronz)
  • Locul III în Clasamentul General pe Cluburi

Cupa Durans la Taekwon-do ITF (Oradea 14-17 iunie)

  • 20 medalii (8 aur, 9 argint si 3 de bronz)
  • Locul II în Clasamentul General pe Cluburi

Cupa României la Taekwon-do ITF (Medias 11-14 oct)

  • 22 medalii (12 aur, 4 argint si 6 de bronz)
  • Locul I în Clasamentul General pe Cluburi

4 sportivi în lotul national

 

2000

Campionatul National la Taekwon-do ITF copii, jun, sen (Oradea 16-19 martie)

  • 18 medalii (5 aur, 5 argint si 8 de bronz)

Cupa României la Taekwon-do ITF ( Medias 27 sept-1 oct )

  • 9 medalii (6 aur, 2 argint si 1 de bronz)

 

 

1999

Campionatul National la Taekwon-do ITF sen, jun (Miercurea-Ciuc 25-28 martie)

  • 14 medalii (2 aur, 2 argint si 8 de bronz)

Cupa Moldovei la Taekwon-do ITF (Vaslui 24-26 iunie)

  • 6 medalii ( 1 aur, 3 argint si 2 de bronz)

Cupa României la Taekwon-do ITF (Calan 25-26 sept )

  • 8 medalii (5 argint si 3 de bronz)

Cupa Mediensis la Taekwon-do ITF (Medias 30-31 oct. )

  • 3 medalii (1 argint si 2 de bronz)

 

 

1998

CCampionatul National la Taekwon-do ITF copii, jun (Oradea, 22-24 mai)

  • 12 medalii (3 aur, 4 argint si 5 de bronz)

Campionatul National la Taekwon-do ITF  – seniori (Petrosani, 27 februarie-1 martie)

  • 9 medalii (2 aur, 2 argint si 5 de bronz)

Cupa Durans la Taekwon-do ITF (Oradea 22-24 mai )

  • 8 medalii (1 aur, 2 argint si 5 de bronz)

Cupa României la Taekwon-do ITF (Cluj-Napoca 26-27 sept)

  • 10 medalii (1 aur. 2 argint si 7 de bronz)

Cupa Durans la Taekwon-do ITF (Oradea 11-13 dec)

  • 15 medalii (1 aur. 7 de argint si 7de bronz)

 

 

1997

CCampionatul National la Taekwon-do ITF – copii si juniori (Oradea, 21-23 nov)

  • 4 medalii (1 argint si 3 de bronz)

Campionatul National la Taekwon-do ITF – seniori (Miercurea-Ciuc, 11-13 iulie )

  • 12 medalii (1 aur, 3 argint si 8 de bronz)

Cupa Mediensis la Taekwon-do ITF (Medias 28 sept – 1 oct)

  • 5 medalii (1 aur si 4 de bronz)

Cupa Royal-Kwon la Taekwon-do ITF (Oradea, 21-23 nov)

  • 7 medalii (2 aur, 3 argint si 2 de bronz)

 

 

1996

Cupa Mediensis la Taekwon-do ITF (Medias 29 sept -1 oct 1996. )

  • 7 medalii (5 aur , 1 argint , 2 bronz)

 

 

1995

Cupa Mediensis la Taekwon-do ITF (Medias oct. 1995 )

  • 2 medalii (1 aur si 1 bronz)